Ankara O Noktası Büyütme (O Shot) 

  O noktası büyütme Ankara, klitoris bölgesi ve vajina girişindeki uyarıcı noktaların artırılması için yapılan bir genital estetik işlemdir. Tıbbi ismi O shottur. Son yıllarda kadınların cinsellik ile ilgili farkındalıklarının artmasıyla birlikte sıkça tercih edilen bir genital estetik uygulamasıdır. Bu uygulama cinsel haz alımını ve orgazmı kolaylaştırmaktadır. Bir tür genital PRP işlemi olan O noktası büyütme uygulaması, PRP sıvısının genital bölgedeki erojen alanlara enjekte edilmesidir. Bu sayede, cinsel uyarılmanın artması ve orgazmın kolaylaşması sağlanır. Ayrıca O noktası büyütme uygulamasından kadınlarda idrar kaçırma probleminin tedavisinde de yararlanılmaktadır.

  Yazımızın devamında O noktası büyütme ile ilgili detaylı bilgi bulabilirsiniz. Ankara O noktası büyütme için kliniğimizle iletişime geçebilir; BB Clinic doktorlarımız Doç. Dr. Bora COŞKUN ve Doç. Dr. Buğra COŞKUN’dan randevu alabilirsiniz.

  O Noktası Büyütme Nedir?

  O noktası büyütme işlemini ilk defa Amerika’da, Dr. Charles Runels uygulamıştır. Platelet Rich Plasma kelimelerinin baş harflerinin oluşturduğu PRP olarak bilinen tekniğin bir türüdür. Bu işlemle, kişinin kendi kanı kullanılarak ayrıştırılan hücreler sayesinde genital bölgedeki deformasyonun yenilenmesi amaçlanır.

  Kadın genital bölgesi; vulva, vajina, klitoris, iç ve dış dudaklar gibi bölgelerden oluşur. Bu bölgelerde çeşitli nedenlerle istenmeyen şekil bozuklukları olabilir. Bu şekil bozukluklarına genetik faktörleri, ilerleyen yaşı, yapılan doğumları ve geçirilen enfeksiyonları neden olarak gösterebiliriz. Bunun gibi durumlarda vajinada yaşanan hasardan dolayı kadınların cinsel birliktelikten aldığı doyum azalabilir; ve orgazm olamama sorunları yaşanabilir. O noktası büyütme işlemi ile bu hasar giderilir. Yıpranmış dokuların toparlanmasıyla ve vajinal yapının gençleştirilmesiyle tekrar haz alımı sağlanmaktadır.

  O Noktası Nasıl Büyütülür?

  Sağlıklı ve keyifli bir cinsel ilişki için kadının da orgazm olması son derece önemlidir. Kadının orgazmı bedensel olarak yaşamasını sağlayan ise O noktası adı verilen bölgedir. İlişki sırasında daha etkin hale gelerek uyarım elde edilir. Bu durum kişinin orgazma ulaşmasını etkiler. Sonucunda da ilişkiden alınan keyif artar.

  İşlem sırasında bu bölge lokal anestezi ile uyuşturulur. Sonrasında ise yağ dokusu kullanılarak bölgede büyüme sağlanır. Böylece o bölgeye temas hafif olduğunda bile kadının uyaranları fazla olacağından orgazm kolaylıkla yaşanacaktır.

  PRP Uygulaması Nedir?

  Tıpta birçok farklı alanda yararlanılan PRP uygulamasının bir türü de O noktası büyütme işlemidir. Jinekolojik estetik uygulamalar haricinde PRP’den birçok yerde yararlanılır. Bun alanlar şunlardır:

  • Ortopedi,
  • Kalp hastalıkları,
  • Dermatoloji,
  • Ağız ve diş sağlığı.

  Trombosit bakımından zengin plazma tedavisi olarak bilinen PRP işlemi kapsamında, kişinin kendi kanı santrifüj edilerek trombosit hücreleri elde edilir. Sonrasında ise bu hücreler, tedaviye ihtiyaç duyan bölgeye enjekte edilir. Trombosit hücreleri, bu bölgede yeni hücre büyümesini tetikler ve böylece deforme olmuş dokulardaki iyileşme süreci normale göre hızlanmış olur.

  O Noktası Nerededir?

  O noktası, kadınların orgazma ulaşmalarını etkileyen, en önemli cinsel haz noktası olarak adlandırılmaktadır. O noktasının ve vajina ön duvarının uyarılması seksten alınan zevki arttıracaktır. O noktası nerede en çok merak edilen sorulardan biridir. O noktasını bulmak çok zor değildir. Öncelikle ilişki sırasında idrara sıkışma hissi oluşuyorsa O noktasına çok yaklaştınız demektir. O noktasını bulurken tek başınıza değil partnerinizle birlikte de hareket etmeniz daha iyi olacaktır.

  O noktasını daha rahat bulabilmek için işaret ve orta parmak ile vajinaya girerken, başparmağınız daima pubiz kemiğinin üzerinde olmalıdır. Çünkü vajinanın içine basınç uygulanması sayesinde idrar yolunu sıkıştırarak, O noktasını rahatlıkla bulabilirsiniz. Tek seferde bulamamak normal olabilir, biraz üzerine çalışarak zevk noktasını rahatlıkla bulabilirsiniz. 

  O Noktası Büyütme Kimlere Yapılabilir?

  O noktası büyütme işlemi, kadın hastalıkları ve doğum uzmanı onayladığı müddetçe 18 yaşını geçmiş her kadına yapılabilir. Genellikle vajina dokuları yıprandığı için 35 yaş üzeri, doğum yapmış ya da iri bebek doğurmuş kadınlar O noktası büyütme işlemine başvurmaktadırlar. Ayrıca O noktası büyütme;

  • İdrar kaçırma durumlarında,
  • Orgazm ile ilgili sorun yaşayan kadınlara,
  • Vajinal kuruluk şikâyeti olanlara,
  • Liken sklerozis epziyotomi olarak isimlendirilen kronik enflamatuar hastalığı olanlara,
  • Doğuma bağlı oluşan kronik ağrı şikâyeti olanlara yapılabilir.

  Doğum sonrasında oluşan kronik ağrılar gibi sağlık problemleri yaşayan kadınlar tarafından da tercih edilebilecek bir uygulamadır.

  O Noktası Büyütme ve G Noktası Büyütme Arasındaki Farklar Nelerdir?

  Ankara O noktası büyütme ve G noktası büyütme uygulamaları, kişinin cinsellikten aldığı zevki çoğaltmak amacıyla yapılan işlemlerdir. Ancak her iki uygulama arasında temel bir fark vardır. O da uygulamanın yapıldığı bölge ve enjeksiyon yöntemidir. Ayrıca O noktası büyütme işleminde vajinal doku yenilenmesi de sağlanır. Bu yöntem vajinal kuruluk tedavisinde de etkilidir ve önerilir.

  O Noktası Büyütme İşlemi Öncesi ve Sonrasında Neler Olur?

  O noktası büyütme işlemi öncesinde, anestezi etkili kremler işlem yapılacak bölgeye sürülerek bu bölge uyuşturulabilir ya da lokal anestezi uygulanarak hastanın acı duymaması sağlanabilir. Bu işlem oldukça kısa sürede tamamlanır. İşlem bittikten sonra hastalar günlük hayatlarına aynı gün içinde hızlıca dönebilir.

  Ankara O Noktası Büyütme Fiyatları 2024

  O noktası büyütme işlemi, cinsel yaşamı olumlu anlamda etkiler. Özellikle dokuların hasar almasından kaynaklanan orgazm sorunlarında etkili bir işlemdir. Ameliyat olmadan yapılan bir uygulama olduğu için sık yaptırılan ve oldukça konforlu bir işlemdir. O noktası büyütme işlemi yapıldıktan hemen sonra hasta evine ve günlük yaşamına dönebilir. O noktası büyütme fiyatları kliniğe ve uygulama sürecinde yaşanabilecek farklılıklara göre değişebilir. Başka genital estetik işlemler de yapılacaksa işlemin fiyatı da artabilir. Ankara O noktası büyütme için kliniğimizle iletişime geçebilir; BB Clinic doktorlarımız Doç. Dr. Bora COŞKUN ve Doç. Dr. Buğra COŞKUN’dan randevu alabilirsiniz.

  Randevu
  Yol Tarifi