Lazerle Siğil Tedavisi Ankara

  Lazerle siğil tedavisi Ankara, cilt yüzeyinde meydana gelen, siğil veya kondilom ismiyle bilinen yapıların sağlıklı cilt dokularına zarar vermeden ortadan kaldırılması amacıyla yapılan lazer uygulamasıdır. HPV, günümüzde cinsel yolla yayılabilen en yaygın virüslerdendir. HPV’nin günümüzde bilinen yüzden fazla türü bulunmaktadır. Bunlardan bazıları hiçbir belirtiye yol açmaz, sağlık riski oluşturmazlar. Bazıları hem erkeklerde (penis kanseri, baş-boyun kanserleri, makat kanseri) hem de kadınlarda (kadınlarda özellikle de rahim ağzı kanseri riskini) çeşitli kanser hastalıklarının riskini arttırabilirler. Bazı HPV türleri ise genital bölgede siğil veya kondilom adı verilen yapıların meydana gelmesine neden olabilirler.

  HPV’ye bağlı oluşabilecek siğillerin tamamı genital bölgede bulunmak zorunda değildir. Çeşitli etmenler, siğillerin farklı vücut bölgelerinde oluşmasına da yol açabilir. Bu siğiller, özellikle de genital bölgede oluştuklarında hem oluşturdukları görünüm hem de sebep oldukları ağrı ve kanama gibi şikayetler ile çeşitli olumsuzluklara yol açarlar. Lazerle siğil tedavisi hem bahsi geçen siğillerin hem de yol açtıkları şikayetlerin giderilmesi amacıyla gerçekleştirilen, özel bir uygulamadır. Yazımızın devamında ‘’Lazerle siğil tedavisi ne kadar sürer?’’, ‘’Lazerle siğil tedavisi sonrası dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?’’, ‘’Lazerle siğil tedavisi nasıl yapılır?’’ ve ‘’Lazerle siğil tedavisinin avantajları ve faydaları nelerdir?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. Ankara lazerle siğil tedavisi hakkında detaylı bilgi almak için yazımızın devamını inceleyebilirsiniz.

  Lazerle Siğil Tedavisi Nedir?

  Lazerle siğil tedavisi, HPV’nin yol açtığı, genital bölgede veya el gibi bölgelerde görülebilen siğillerin ortadan kaldırılması için yapılan uygulamadır. Genital siğiller son derece yaygındırlar. İyi huylu yapıya sahip olan bu yapılar, çoğu zaman ciddi bir tehlike oluşturmasalar bile bölgenin görünümünü olumsuz etkileyebilirler. Lazerle siğil tedavisi, lazerle siğil yaktırma veya lazerle genital siğil yaktırma olarak da bilinen uygulama sayesinde bu yapılar yok edilebilir.

  Lazerle Siğil Tedavisi Neden Yapılır?

  Lazerle siğil tedavisi, siğillerin görece daha kısa süre içerisinde ortadan kaldırılması, yol açtıkları şikayetlerin giderilmesi için yapılır. Lazerle siğil tedavisi sırasında vücuttaki HPV virüsü yok edilmez, sadece bu virüsün yol açtığı siğil ortadan kaldırılır.

  Lazerle Siğil Tedavisi Kimlere Yapılır?

  Lazerle siğil tedavisi, genital bölgesindeki siğillerden kurtulmak isteyen, reşit bireylere yapılabilir. Bu uygulamanın hem kadınlara hem de erkeklere yapılması mümkündür. Ayrıca uygulama için kesin bir üst yaş sınırı bulunmamaktadır.

  Lazerle Siğil Tedavisinin Avantajları Nelerdir?

  Lazerle siğil tedavisinin avantajları arasında şunlar yer almaktadır:

  • Son derece hızlı ve etkili bir uygulamadır. Siğiller, bulundukları bölgeden hızlı bir şekilde alınırlar, krem tedavisi gibi uzun süreli bir tedaviye gerek kalmaz.
  • Ağır bir anestezi uygulaması gerektirmez, dolayısıyla komplikasyonları daha azdır.
  • İyileşme süreci konforlu ve hızlıdır.
  • Enfeksiyon ve kanama riski oldukça düşüktür.
  • Oldukça modern bir tedavi uygulamasıdır, gelişmiş lazer teknolojilerinden faydalanılarak yapılmaktadır.
  • Siğilin çevresindeki sağlıklı cilt dokusu uygulamadan minimal bir şekilde etkilenir.

  Lazerle siğil tedavisinin avantajları bu şekilde sıralanabilir.

  Siğil Neden Olur?

  Siğiller, insan vücudunun neresinde ortaya çıkmış olurlarsa olsunlar HPV virüsünün yol açtığı enfeksiyonlar nedeniyle meydana gelirler. Cilt yüzeyinde oluşan ve görünüm itibari ile siğilleri andıran farklı yapılar da vardır. Bu yüzden herhangi bir cilt bölgenizde oluşan yapının türünü öğrenmek amacıyla mutlaka bir doktor ile görüşmeniz tavsiye edilmektedir.

  Lazerle Siğil Tedavisi Ne Kadar Sürer?

  Lazerle siğil tedavisi seanslar halinde yapılır. Siğillerin boyutuna ve yayılımlarına göre seans sayısı değişiklik gösterebilir. Tedavi genelde birkaç seansta sağlanmış olur. Bahsi geçen seansların süresi ile 15 dakika ila 30 dakika arasında değişiklik gösterebilmektedir.

  Lazerle Siğil Tedavisi Nasıl Yapılır?

  Lazerle siğil tedavisi, siğillerin lazer probundan çıkan lazer ışınları tarafından yakılması ile yapılır. Bu işlem öncesinde bölge temizlenir ve bölgeye ağrı kesici etkisi olan bir krem sürülür. Krem hızlı bir şekilde etkisini gösterir. Ardından ise doktor lazer probu ile siğillerin üzerine lazer ışınları gönderir. Işınların taşıdığı ısı enerjisi siğilin kurumasına ve düşmesine yol açar.

  Lazerle Siğil Tedavisi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  Lazer siğil tedavisi sonrası dikkat edilmesi gerekenler arasında şunlar yer almaktadır:

  • Bölgede kızarıklık ve kabuklaşma gibi belirtiler görülebilir. Bunlar geçicidir, birkaç gün içerisinde herhangi bir ek uygulamaya gerek kalmadan kaybolurlar.
  • Bölgeye bir süre su temas ettirilmemesi tavsiye edilir.
  • Bölgenin bakımına özen gösterilmelidir.
  • İlgili bölge siğilin tekrarlama riskine karşın takip edilmelidir.

  Lazerle siğil tedavisi sonrası dikkat edilmesi gerekenler bu şekilde sıralanabilir.

  Ankara Lazerle Siğil Tedavisi Fiyatları 2024

  Ankara lazerle siğil tedavisi fiyatları, uygulamanın detaylarına ve benzer etmenlere göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

  Randevu
  Yol Tarifi