Lazerle Labioplasti Ankara

  Lazerle labioplasti Ankara, iç vajinal dudakların lazer cerrahisi ile küçültülmesi ve estetik bir görünüm edinecekleri şekilde yeniden düzenlenmesi amacıyla gerçekleştirilen operasyondur. Vajinanın dış kısmı vulva olarak isimlendirilir. Vulva; iç vajinal dudaklardan, klitoristen, klitoris şapkasından ve dış vajinal dudaklardan meydana gelir. Bu dokular hormon değişimlerinden, ilerleyen yaştan, gebelik ve doğum sürecinden, kozmetik amaçlı yapılan uygulamalardan olumsuz etkilenebilirler. Bu gibi etmenler sebebiyle, bahsi geçen dokuların uyumu bozulabilir. Mesela iç vajinal dudaklar (labia minör) sarkık ve uzun bir görünüm edinebilir, genital bölgede renk değişimleri meydana gelebilir, dış dudaklarda hacim kaybı gözlenebilir.

  Çeşitli jinekoloji uygulamaları ile bu sorunlara müdahale etmek mümkündür. Lazerle labioplasti ameliyatı bu uygulamalardan biridir ve iç vajinal dudakları ilgilendiren estetik sorunları ortadan kaldırmak; iç vajinal dudakların bulundukları bölge ile uyumlu bir görünüm edinebilmelerini sağlamak amacıyla yapılmaktadır. Lazerle labioplasti ameliyatı, klasik cerrahi teknikler ile yapılan labioplasti ameliyatına kıyasla pek çok konuda daha avantajlı ve modern bir operasyondur. Yazımızın devamında ‘’Lazerle labioplasti nasıl yapılır?’’, ‘’Lazerle labioplasti ne kadar sürer?’’, ‘’Lazerle labioplasti sonrası dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?’’ ve ‘’İç dudak sarkması neden olur?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. Ankara lazerle labioplasti ameliyatı hakkında detaylı bilgi almak için yazımızın devamını inceleyebilirsiniz.

  Lazerle Labioplasti Nedir?

  Lazerle labioplasti, iç vajinal dudakların lazer ışınları ile küçültülmesi, yeniden şekillendirilmesi ve estetik bir görünüme kavuşturulması amacıyla gerçekleştirilen operasyondur. Lazerle labioplasti uygulaması sanılanın aksine cerrahi içermeden yapılmaz. Bu uygulama da cerrahi ile yapılır. Ancak cerrahi kesiler neşter gibi araçlarla değil de lazer cihazları ile gerçekleştirilir. Bu da detaylarından yazımızın devamında bahsedeceğimiz avantajlı bir tedavi imkanı sunar.

  Lazerle Labioplasti Neden Yapılır?

  Lazerle labioplasti, iç vajinal dudakların çekici, bölge ile uyumlu bir görünüm kazanması amacıyla yapılır. Vulvada görülen en yaygın estetik problem iç vajinal dudakların sarkması ve büyük bir yapıya sahip olmasıdır. Lazerle labioplasti sayesinde bu sorunu gidermek mümkündür.

  İç Dudak Sarkması Nedir?

  İç dudak sarkması, iç vajinal dudakların çeşitli etmenler sonucu sarkması, vulvada karmaşık ve kabarık bir görünüm oluşturması durumudur. Bu sorun özellikle de bikini veya iç çamaşırı giyerken kadınları rahatsız edebilmektedir.

  İç Dudak Sarkması Neden Olur?

  İç dudak sarkması nedenleri arasında şunlar yer almaktadır:

  • Vulva bölgesini ilgilendiren kozmetik uygulamalar.
  • Önerilmeyen kozmetik ürünlerin düzenli olarak kullanılması.
  • Genetik etmenler, ailevi yatkınlık.
  • Hormonları ilgilendiren durumlar.

  Bunlara bağlı olarak iç dudaklar büyüyebilir, iç dudaklarda sarkma gibi sorunlar görülmeye başlanabilir.

  Lazerle Labioplasti Kimlere Önerilir?

  Lazerle labioplasti operasyonu, çok daha kısa sürede günlük yaşama dönmek isteyen, iş hayatından uzun süre uzak kalmak istemeyen bireylere önerilir. Operasyon için alt yaş sınırı 18’dir. Reşit olmayan hastalara önerilmemektedir.

  Lazerle Labioplastinin Avantajları Nelerdir?

  Lazerle labioplastinin avantajları arasında şunlar bulunmaktadır:

  • Daha kısa sürede tamamlanmaktadır.
  • Klasik labioplastiye kıyasla çok daha modern bir işlemdir.
  • Uygulama süreci konforludur.
  • Uygulama sonrasında iyileşme süreci daha hızlıdır.
  • Komplikasyonları ve yan etkileri çok daha sınırlıdır.
  • Enfeksiyon ve kanama gibi riskler daha az görülür.
  • Kısa bir sürede günlük yaşama dönülebildiği için iş hayatından uzun süre uzak kalınmaz.

  Lazerle labioplastinin avantajları bu şekilde sıralanabilir.

  Lazerle Labioplasti Ne Kadar Sürer?

  Lazerle labioplasti operasyonu genellikle 30 ila 45 dakika kadar sürmektedir. Operasyonun detaylarına göre bu sürede değişim olabilir. Doktorunuz sizi operasyon öncesinde lazerle labioplastinin süresi hakkında bilgilendirecektir.

  Lazerle Labioplasti Nasıl Yapılır?

  Lazerle labioplasti sırasında ilk olarak genital bölge temizlenir ve bölgeye lokal anestezi işlemi uygulanır. Daha sonra ise lazer cihazı kullanılarak iç vajinal dudaklar küçültülür ve şekillendirilir. Hasta operasyon sırasında herhangi bir ağrı hissi duymaz. Operasyona şahit olmak istemeyen bireylere lokal anestezi ile birlikte sedasyon da yapılabilir.

  Lazerle Labioplasti Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  Lazerle labioplasti sonrası dikkat edilmesi gerekenler arasında şunlar yer alır:

  • Bir süre rahat, pamuklu iç çamaşırları kullanılmalı.
  • Genital bölgenin temizliği özenli bir şekilde gerçekleştirilmeli, ameliyat bölgesinin bakımı ihmal edilmemeli.
  • Reçete edilen ağrı kesici ve antibiyotik gibi ilaçlar önerilen süre boyunca kullanılmalı.
  • İlk birkaç gün boyunca duş alınmamalı, sonrasında da tam iyileşme gerçekleşene kadar küvete girilmemeli. Bununla birlikte ayakta duş alınabilir.
  • Tam iyileşme gerçekleşene kadar denize ve havuza girilmemeli.
  • Cinsel ilişkilere 1 ay kadar ara verilmeli.

  Lazerle labioplasti sonrası dikkat edilmesi gerekenler bu şekilde sıralanabilir.

  Ankara Lazerle Labioplasti Fiyatları 2024

  Ankara lazerle labioplasti fiyatları, uygulamanın detaylarına ve benzer etmenlere göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

  Randevu
  Yol Tarifi