Ankara Genital Estetik (Vajinal Estetik)

  Genital estetik, genital bölgede genetik yahut sonradan oluşan şekil bozukluklarının giderildiği uygulamalara verilen addır. Genital estetik uygulamaları, cerrahi operasyonlarla ya da enjeksiyon yöntemi ile yapılan dolgu uygulamaları şeklinde yapılır. Vajinoplasti, labioplasti, O ve G noktası büyütme işlemleri estetik dünyasının revaçta olduğu bu dönemde kadınlar tarafından en çok tercih edilen genital estetik uygulamalardır.

  Genital bölgedeki şekil bozuklukları, kadınlarda psikolojik problemlere yol açabilir. Bu durum kadında kendini saklama, cinsellikten uzaklaşma, özgüvensizlik gibi sorunlar ortaya çıkarabilir ve kaygı bozukluğu, depresyon, olumsuz beden algısı gibi istenmeyen durumlar oluşabilir. Bu şekil bozuklukları sadece psikolojik değil fiziksel; cinsel isteksizlik, cinsellikten soğuma, cinsel hazda azalma, orgazm olma güçlüğü gibi sorunlar da yaşatabilir. Ayrıca bazı şekil bozuklukları, cinsel birliktelik esnasında fiziksel olarak ağrı ve acı hissine sebep olabilir. Profesyonel ve tecrübeli kadın hastalıkları ve doğum doktorları tarafından gerçekleştirilen genital estetik işlemler, kadınlarda görülen, psikolojik ve fiziksel sorunlara yol açabilen bu tür problemlerin ortadan kaldırılmasına yardımcı olur.

  Yazımızın devamında “genital estetik nedir?”, “vajina estetiği ameliyatları nelerdir?” ve “genital estetik ameliyatı esnasında genel anestezi mi kullanılır?” gibi soruların cevaplarını bulabilirsiniz. Ankara genital estetik tedavisi için kliniğimizle iletişime geçebilir; BB Clinic doktorlarımız Doç. Dr. Bora ÇOŞKUN ve Doç. Dr. Buğra ÇOŞKUN’dan randevu alabilirsiniz.

  Genital Estetik Nedir?

  Genital estetik, genital bölgedeki biçimsel bozuklukların onarılması amacıyla başvurulan estetik uygulamalarına verilen isimdir. Kadınlara toplum tarafından dayatılan bir güzellik algısı vardır. Kadınlar hep güzel olmayı isterler. Son zamanlarda revaçta olan estetik cerrahi yüzde uygulandığı kadar diğer yerlerde de uygulanmaya başlanmıştır. Kadınların genellikle estetik kaygı duyduğu vücut kısımlarından biri de “genital bölge”dir. Bu bölgenin estetik olarak güzel görünmesi kadının kendine olan güvenini arttırır ve karşı cinsle olan ilişkisinde kendisini çok daha mutlu hissetmesini sağlar.

  Kadınlarda uygulanan genital estetik ameliyatları yaş ve ekonomik duruma göre farklılık göstermektedir. Genç kadınlarda vulva, labialar, klitoris ile ilgili estetik onarım ihtiyacı fazla duyulmazken yaş ilerledikçe doğum yapmış kadınlarda vajina genişlemesi, doğum dikiş izleri, iç ve dış dudak orantısızlığı, renkte kararma ve sarkma şikayetleri daha fazla olmaktadır.

  Kadın dış genital organları; dış dudaklar, iç dudaklar, klitoris ve kızlık zarından oluşmaktadır. Genital bölge ile ilgili sorunlar doğum, gelişim ve gebelik sonrası yaşanan rahatsızlıklar olarak 3 farklı kategoride incelenebilir. Bazı genç kadınlarda dış anatomik yapı dediğimiz dudak kısmı hiç gelişmemiş, az gelişmiş ya da göze hoş gelmeyen asimetrik bir yapıda olabilir. Zaman geçtikçe genital bölgedeki farklılıklar, kadının psikolojisinin bozulmasına sebep olabilir. Bu durumun önüne geçmek için de uzman kadın hastalıkları ve doğum hekimlerine başvurup genital estetiğe yönelebilirler. Böylece daha sağlıklı bir ruha ve fiziğe sahip olabilirler.

  Toplumumuzda “vajina estetiği” genital bölge estetik ameliyatlarının hepsi için kullanılmaktadır. Fakat bu yanış bir kullanımdır. Çünkü genital bölge ameliyatlarından en sık olan labioplasti ameliyatlarında iç kısımdaki vajina değil, dış kısımda kalan vulva estetik açıdan düzeltilmektedir. İç genital sistemin bir parçası olan vajinaya veya kızlık zarına dokunulmaz. Mesela vajina daraltma ameliyatı olan vajinoplasti ise estetik bir ameliyattan çok jinekolojik bir operasyon olarak görülebilir.

  Vajina Estetiği Ameliyatları Nelerdir?

  Vajina estetiği denildiğinde iki yöntem akla gelmektedir. Hastanın durumuna göre ameliyatla mı yoksa lazer yöntemiyle mi tedavi uygulanacağına kadın hastalıkları ve doğum hekimi karar vermelidir.

  Vajina Estetiği Ameliyatları

  • Labioplasti olarak bilinen iç dudak estetiği,
  • Klitoris üzerindeki cilt katmanlarının alınması (Klitoral hudoplasti),
  • Vajinoplasti olarak bilinen vajina daraltma, vajina sıkılaştırma,
  •  Vajina ile makat arasındaki perine bölgesinin estetik olarak düzeltilmesi, doğum dikiş izlerinin alınması),
  • G noktası büyütme,
  • Alt kasık bölgesi olarak bilinen pubis estetiği,
  • Büyük dudaklara yağ dolgusu,
  • Büyük dudak sıkılaştırma, dolgunluk verme,
  • Koyulaşan genital bölgede renk açma,
  • Kızlık zarı dikimi (Kızlık zarının geçici veya kalıcı onarımı).

  Genital Bölgeye Uygulanan Lazer

  • Dış dudakların sıkılaştırılması (Labio majora tightening),
  • Lazerle vajina beyazlatma,
  • Lazerle vajina yenileme, gençleştirme, sıkılaştırma (Laser vaginal rejuvenation).

  Genital Estetik Ameliyatı Esnasında Genel Anestezi Mi Kullanılır?

  Genital estetik ameliyatlarında illa genel anestezi kullanılmak zorunda değildir. Anestezi şekli ile ilgili karar, doktor tarafından verilmektedir. Bazı hastalarda spinal anestezi (bölgesel anestezi) tercih edilirken kimi hastada ise kısa süreli sedasyon esnasında lokal anestezi uygulanabilir. Lokal anestezinin etkisi ile hasta uyanık bir halde iken acısız bir şekilde ameliyat tamamlanabilmektedir.

  Genital Estetik Ameliyatı Sonrasında İz Kalır Mı?

  Bu konuda genital estetik olarak yapılacak operasyonun hangisi olduğu önemlidir. Fakat doğru teknikle ve uygun dikiş materyalleri ile yapılan hiçbir uygulamada iz kalmayacaktır.

  • Vajinoplasti operasyonunda dikişler vajina içinde olacağı için dışardan bir iz görünmeyecektir.
  •  Labioplasti operasyonunda çok ince dikişler kullanılır ve özel bir teknikle dikilir. Bundan dolayı neredeyse hiç iz kalmamaktadır.
  • Majoraplasti operasyonunda doku kalın olduğu için hafif bir iz kalabilmektedir. En dikkat edilmesi gereken nokta kesi hattının dış dudakların iç kısmına doğru saklayabilmektir. Alanında deneyimli hekimler bu konuda sorun yaşamayacaktır.
  • Perineoplasti operasyonunda da doğru teknik ve dikiş kullanarak iz kalma ihtimali en aza indirilecektir.

  Ankara Genital Estetik Fiyatları 2024

  Genital estetik, dolgu uygulamalarını ve cerrahi ameliyatları kapsayan oldukça geniş bir uygulamadır. Bu nedenle genital estetik fiyatları da oldukça geniş bir yelpazede karşımıza çıkabilir. Genital estetik yaptırmak isteyen kişiler, mutlaka tecrübeli ve alanında uzman bir kadın hastalıkları ve doğum uzmanına başvurmalıdır. Muayeneden ve hastanın şikâyetlerinin dinlenmesinden sonra, kişiye en uygun tedavi seçenekleri belirlenir.

  Gerçekleştirilecek estetik operasyonlarda uygulanan anestezi yöntemi de genital estetik fiyatlarını etkilemektedir. Lokal ya da genel anestezi uygulanması ücretlerin değişmesine neden olabilir. Aynı zamanda değişik klinik ve hastanelerde de fiyat farklılıkları olabilir. Ankara genital estetik tedavisi için kliniğimizle iletişime geçebilir; BB Clinic doktorlarımız Doç. Dr. Bora ÇOŞKUN ve Doç. Dr. Buğra ÇOŞKUN’dan randevu alabilirsiniz.

  Randevu
  Yol Tarifi