Ankara Kadın Doğum Uzmanı – Ankara Jinekolog

  Kadın doğum uzmanları, tıp alanında 6 yıllık bir eğitimden sonra Kadın Hastalıkları ve Doğum üzerine yüksek eğitim almış doktorlardır. Doktorlar; bu eğitim boyunca kadın hastalıklarını, kadın hastalıklarının nasıl teşhis ve tedavi edildiğini detaylı bir şekilde öğrenirler, bu alanda uzmanlaşırlar. Aynı zamanda doğum ve kısırlık gibi konularda da üst düzey bir eğitim alırlar.

  Jinekolog olarak da bilinen kadın doğum uzmanları; miyom, kısırlık, vajinismus, çikolata kisti gibi oldukça sık rastlanan hastalıkların teşhisini ve tedavisini gerçekleştirirler. Jinekoloji alanında eğitim alan kadın doğum uzmanları sayesinde her gün, dünyanın her yerinde milyonlarca kadın; hastalıklarından kurtulup, sağlıklı bebekler doğurmaktadır. Ankara’da bulunan kliniğimizi arayarak Doç. Dr. Bora Coşkun ve Doç. Dr. Buğra Coşkun gibi başarılı kadın doğum uzmanlarından randevu alabilirsiniz.

  Ankara Kadın Doğum Uzmanı Nedir?

  Kadın doğum uzmanı; kadın hastalıkları ve doğum üzerine yüksek eğitim almış tıp doktorlarının aldıkları unvandır. Bu unvana sahip olan doktorlar; kadın üreme sisteminde meydana gelen enfeksiyon hastalıklarını, kitleleri, yapısal bozuklukları; kısırlık ve doğumla ilgili hastalıkları teşhis ve tedavi edebilirler. Kadın doğum uzmanları, hastalarını gerekli testler ve görüntüleme teknikleri ile detaylı bir şekilde muayene ederler. Hastalarının ne gibi problemlere sahip olduğunu belirledikten sonra aldıkları eğitim ışığında özenli bir tedavi planı hazırlarlar. En iyi kadın doğum doktorları Ankara diye bir sınıflandırma yoktur. Doktorlar, aldıkları eğitim ışığında bilimsel yöntemleri kullanarak hastaları için ellerinden geleni yaparlar.

  Kadın Doğum Uzmanı Hangi Hastalıklara Bakar?

  Kadın doğum uzmanları, kadın üreme sisteminde meydana gelecek her türlü sağlık sorunuyla ilgilenir; doğum gibi konularda anne adayının ve bebeğin sağlığını ilgilendiren her rahatsızlığa bakabilirler. Özel uzmanlık alanlarından farklı bir konuyla karşılaştıklarında hastalarını bilgilendirip gerekli yerlere yönlendirebilirler. Kadın doğum uzmanlarının gerçekleştirebilecekleri işlemlere;

  • Miyomların teşhişi ve tedavisi; miyom tedavisi, miyom ameliyatı,
  • Vajinismus tedavisi,
  • Kısırlık ve kısırlık tedavisi,
  • Çikolata kisti, çikolata kisti tedavisi,
  • Aşılama tedavisi,
  • Tüp bebek tedavisi,
  • Âdet düzensizlikleri,
  • Vajinal enfeksiyonlar,
  • Kürtaj tedavisi,
  • Doğum kontrolü planı veya doğum planı,
  • Vajinal akıntı ve kaşıntı tedavisi
  • Genital bölge estetikleri,
  • Genel jinekolojik muayene,
  • Gebelik danışmanlığı, riskli gebelik takibi gibi örnekler verilebilir.

  Kadın Doğum Uzmanına Neden Gidilir?

  Ankara kadın doğum uzmanına, kadın hastalıkları ve doğum üzerine yaşanılan her türlü hastalık veya şikayet sebebiyle gidilebilmektedir. Kısırlık, aşılama tedavisi ve tüp bebek tedavisi gibi konular için de bir kadın doğum uzmanıyla görüşülmelidir. Kadın doğum uzmanları, kısırlık tedavisi gibi durumlarda diğer disiplinlerden de yardım alarak her çiftlerden her ikisi için de bir tedavi planı oluşturabilirler.

  Herhangi bir hastalığın bulunmadığı durumlarda ise rutin jinekolojik muayenelere gidilmesi önerilmektedir. Bu rutin muayeneler sayesinde; meme kanseri gibi hastalıklar önceden teşhis edilebilir ve erken tedavileri yapılabilir. Birçok hastalık erken teşhisi yapıldığında daha rahat tedavi edilmektedir. Bu yüzden kadınlar sağlıklı olsalar bile yılda en az bir defa rutin jinekolojik muayeneden geçmelidirler.

  Kadın Doğum Uzmanına Ne Zaman Gidilir?

  Âdet döngüsünün başlaması ile birlikte kadınlarda, kadın hastalıkları da yavaş yavaş baş göstermeye başlayabilir. Kadın üreme sistemi ile ilgili hastalıklar genelde benzer belirtilere sebep olurlar. Bu belirtilerin gözlenmesi halinde bir kadın doğum uzmanına danışmak önemlidir. Ankara kadın doğum uzmanı ile görüşmeniz gerekebilen durumlara şunlar örnek verilebilir:

  • Rutin Muayeneler ve Testler: Kanser hastalıklarının ve cinsel yolla bulaşan hastalıkların teşhis edilmeleri için yapılan testler, kadın doğum uzmanları tarafından uygulanmaktadır. Ayrıca rutin muayeneler sayesinde birçok hastalığın erken teşhisini yapabilir, size en uygun tedavi planını hastalık daha ilerlememişken hazırlayabilirler.
  • Âdet Düzensizliği, Aşırı ve Ağrılı Âdet Kanamaları: Âdet düzensizliği, aşırı veya ağrılı âdet kanamaları birçok kadın hastalığının habercisi olabilir, hormon dengelerinizle alakalı bir probleme sahip olabilirsiniz. Bu hastalıkların teşhisi ve tedavisi için Ankara kadın doğum uzmanı ile görüşebilirsiniz.
  • Vajinal akıntı ve Vajinal Kaşıntı: Vajinal akıntı ve kaşıntı gibi belirtiler mantar hastalıklarından enfeksiyon hastalıklarına kadar birçok hastalık sonucu ortaya çıkabilirler. Bu hastalıkların belirlenebilmesi ve tedavi edilebilmeleri için bir kadın doğum uzmanı ile görüşmek elzemdir.
  • Gebelik veya Kısırlıkla İlgili Konularda: Gebelik anneler için çok özel bir süreçtir ancak ne yazık ki bu sürece bazı riskler, hastalıklar ve şikâyetler eşlik ediyor olabilir. Bu durumlarda riskli gebelik takibi ve gebelik planlaması için bir Ankara kadın doğum doktoru ile görüşmek gerekebilir. Bazı kişiler ellerinde olmayan sebeplerden ne kadar deneseler bile gebe kalamıyor olabilirler. Kısırlık görece yaygın bir rahatsızlıktır. Neyse ki aşılama tedavisi, tüp bebek tedavisi ve diğer birçok yöntemle kısırlık sorunu çeken çiftler bebek sahibi olabilmektedir. Bu konuda da yine danışılması gereken kişi bir kadın doğum doktorudur.
  • Kist veya Kitlelerin Tedavisinde: Kistler ve miyom gibi kitleler birçok hastalık sonucu meydana gelebilir, bazı durumlarda kısırlık veya kanser gibi ciddi problemlere bile sebep olabilirler. Kadın doğum doktorları, rahim kisti tedavisi veya miyom tedavisi gibi uygulamalarla bu kitleleri tedavi edebilir; çikolata kisti ameliyatı veya miyom ameliyatı gibi cerrahi operasyonlarla bu kitleleri vücuttan alabilirler.

  Kadın Doğum Uzmanı Fiyatları Ankara 2024

  Kadın doğum uzmanı fiyatları ve kadın doğum uzmanı muayene ücretleri Ankara; muayenenin kapsamına göre değişebilmektedir. Bu muayeneler sırasında yapılan testler ve tedaviler kişiden kişiye değiştiği için bahsettiğimiz ücretler de farklılık gösterebilir.

  Kadın doğum doktoru muayene ücretleri 2023 ve diğer tüm konular hakkında bilgi almak için Ankara’da bulunan BB Clinic’i arayabilirsiniz. Ayrıca kliniğimizi arayarak; BB Clinic’in Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanları olan Doç. Dr. Bora Coşkun ve Doç. Dr. Buğra Coşkun gibi oldukça başarılı isimlerden randevu alabilirsiniz.

  Randevu
  Yol Tarifi